Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Tom Cruise już tu nie mieszka...

czwartek, 24 listopada 2011 13:38

 

 

 

Zeszłej niedzieli nad ranem moje stopy, wystające spod kołdry, zostały obudzone przez pierwszy tej jesieni przymrozek. Zanim wróciłam do moich dziwacznych koszmarów nocnych pomyślałam "nareszcie koniec z komarami!! hehe~"

 

W środę wiadomości TV huczały o pierwszym śniegu w prowincji Gang-łon i przestrzegały o czwartkowym porannym -3 (! O_O). Po powrocie do domu, myśląc co by tu jeszcze zrobic, żeby przypadkiem nie iść wcześniej do łóżka (północ~), zauważyłam coś dziwnego na suficie... Między samodzielnie UBITĄ kolekcją trupów komarzych, ostała się jedna, żywa duszyczka. Z czułością spojrzałam na gryzonia, wiedząc że rano, gdy otworzę okno, jego żywot - siłą rzeczy- dobiegnie końca. Pomyślałam nawet, że jeśli będę dokarmiać delikwenta - nazwijmy go Tomem Cruise (wampiry w końcu db się prezentują~)- może dożyje Bożego Narodzenia, może pobijemy jakiś rekord... :) Mrugnęłam na hultaja, "niech się wyszaleje na mej zielonej tapecie~" i poszłam się pluskać. 

 

Ale kobieta zmienną jest i w ciągu godziny pacnęłam palanta. Wizja porannego spuchniętego oka (bo tylko to wystaje spod kołdry, gdy za oknem chłód) otrzeźwiła mą dobroduszność - trzeba uczyć się na błędach, ponadto jego czas już minął (z wrześniem!!!) a ja muszę wyglądać jak człowiek a nie jak ofiara centymetrowego uskrzydlonego wampira.

 

Dziś rano miałam lekkie wyrzuty sumienia...

 

 Czy słusznie???

 

;-)

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0
Tagi: komary

komentarze (2) | dodaj komentarz

111111

piątek, 11 listopada 2011 19:07

 

 

 

11 listopada to w Polsce Swieto Niepodleglosci, w Korei (i w Japonii) to Peppero day (빼빼로 day -  Pocky day w Japonii). Czyli kształtem przypominające nasze paluszki, ale te koreańskie są słodkie i oblane w czekoladzie. Ze względu na "jedynkowy" kształt peppero, ich "święto" przypada na 11 listopada, - Zakochane parki wręczają je sobie nwzajem ale też wszyscy ogólnie lubiący się wzajemnie ludzie.

 

 

 

po lewej Japonskie Pocky, po prawej Koreanskie Pepero :)

 

 

W tym roku jest Super Peppero bo jedynekrówno  sześć - 111111^^

!!!!

 

Przezornie, przed pójściem do pracy, kupiłam odpowiednią ilość pudełek "peppero". Na moim biurku już leżał mały stosik paluszków peppero, czekoladek, trufli, pralin itp. Wszyscy z uśmiechem wręczali sobie słodkośi, tak jakby miały one osłodzić wszystkie nadgodziny i nad-pracę w pracy~ Szefowa obdarowała nas "Ferrero Rocher" przy okazji pytając mnie czy na Zachodzie te czekoladki są tak samo lubiane jak w Korei, i czy jestem wstanie powiedzieć dlaczego uważane są za takie dobre, bo dla niej to żaden wyjątkowy smak. Dobre pytanie. Ja lubie Ferrero Rocher bo...są chrupiutkie i okrąglutkie *^_^* o!

 

serce

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

wtorek, 16 stycznia 2018

tyle gości w gaju:  0  

O mnie

Jestem dla siebie najlepszym sojusznikiem i najsprytniejszym wrogiem jednocześnie.
Studiuję Orientalistykę i nie mam zamiaru na tym kończyć!
Bogate plany na przyszłośc? - A jak!!
^_^

O moim bloogu

Pochodzę z Gdyni, ale pomieszkuję w Seulu. Ten blog jest o tym wszystkim co jest w Polsce i Korei i tym co po drodze i dookoła. Zapraszam do czytania i komentowania ^_^

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 91098
Wpisy
  • liczba: 290
  • komentarze: 631

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości